سنگ درمانی، خرافات یا واقعیت! آیا سنگ ها خاصیت درمانی دارند؟

تو این ویدیو راجع به خواص سنگها در درمان یا سنگ درمانی صحبت می کنیم. اینکه آیا واقعا همچین چیزی وجود دارد؟ میتونید ویدیو رو ببینید یا فایل صوتی رو گوش کنید:

پخش صوتی:

پخش ویدیو:

تاریخچه سنگ درمانی

استفاده از استفاده از خواص سنگ ها در درمان یا سنگ درمانی یا سنگ درمانی (Gem Therapy) بر خلاف استقبال گسترده مردم دنیا در سال­های اخیر، اصلا موضوع جدیدی نیست. شواهدی وجود دارد که از دیرباز و در طول تاریخ، مردم تمدن­های مختلف از سنگ­ها برای مقاصد درمانی، محافظت خود در برابر بلایای طبیعی و تأثیرات نامطلوب عوامل محیطی و حتی انرژی­های منفی استفاده می­کردند. قدیمی­ترین گزارش­های استفاده از سنگ­های قیمتی و گوهرها مربوط به بیش از ۴۰۰۰ سال پیش از میلاد مسیح است که در آن مردم هند باستان و سومر، خواص برخی گوهرها را به کار می بستند. همچنین مردم چین باستان نیز کتابهای زیادی را در مورد خواص گوهرها نگارش نموده ­اند. برای آشنایی با گوهرها اینجا را بخوانید.

سنگ درمانی، خرافات یا واقعیت!

البته به طور قطع نمی­ توان خواص شگفت­ انگیز سنگ ها را تأیید و یا آن را رد کرد. چرا که از یک طرف تأثیر انرژی­های مختلف بر روی دردها و امراض ثابت شده است. می توانید درخصوص انرژی درمانی در ویکیپدیا بخوانید. در این دنیا هر ماده­ای از جمله سنگ­ها دارای انرژی­های مختلف هستند. همچنین تأثیر متقابل انرژی و ماده نیز از مباحث علمی فیزیک و فیزیک کوانتوم است. به هر حال ممکن است انرژی­ های مختلف در برخی مواد نظیر سنگ­ها بیشتر باشد که این سبب تأثیر آنها در موارد خاص باشد. در علم پزشکی نیز در حال حاضر، در بخش رادیوگرافی و رادیوتراپی از مواد رادیواکتیو استفاده می شود. پس وجود این خواص و استفاده از انرژی موجود در آنها اثبات شده است و در حال حاضر از آن استفاده می شود. البته نمی­ توان از اثر تلقین­های ذهنی نیز چشم­ پوشی کرد. برخی تأثیر درمانی سنگ­ها را کاملا وابسته به تلقین­ های ذهنی مداواکننده می ­دانند.

از طرف دیگر وقتی مواردی جنبه ذهنی و انرژی به خود می­گیرد و از حالت غیر ملموس خارج می­شود و نمی ­توان آن را به طور کامل با شواهد و مدارک سنجید، ممکن است در برخی موارد رنگ خرافات به خود بگیرد.

سنگ درمانی

تاثیر سنگ ها بر چاکراها

در کشورهای اروپایی و امریکا، مراکزی به عنوان Gem Therapy وجود دارد. پایه و اساس کار آنها بر اساس هفت چاکرای بدن که هفت رنگ دارد، می باشد. بر اساس رنگهای موجود، تعدادی سنگ را به ترتیب می چینند و نوری را از این سنگها عبور می دهند. این نور بر روی بدن انسان تابانده می شود و معتقدند که با تاباندن این نورها می توانند انرژی این هفت چاکرا را متعادل سازند. چون معتقدند که تعادل رنگ چاکراها به هم خورده و با تاباندن رنگ روی سطح موردنظر، تعادل به آن باز می گردد. عده بسیاری نیز معتقدند که تعادل بین این هفت چاکرا باعث وجود سلامت روحی، روانی و جسمی در انسان می شود.

سخن آخر

پس باید حواسمان باشد که اسیر خرافات نشویم. اما در کل می­ توان گفت که اعتقاد به سنگ درمانی تا حدی شبیه به اعتقاد به سایر موارد متافیزیکی مانند روح است. هستند کسانی که به وجود روح اعتقاد ندارند و همواره با دیگر افراد که معتقد به روح هستند در چالش می ­باشند. می توانید در اینجا در بخش سنگ درمانی سایت، با ویژگی سنگها بیشتر آشنا شوید.

همچنین شما با خرید جواهرات سفارشی می توانید سنگ های مورد علاقه و یا مناسب با تاثیر موردنظر خود را سفارش دهید. ما همیشه از سنگ های قیمتی با بالاترین کیفیت استفاده می کنیم.

یک دیدگاه بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی با * نشان گذاری شده اند