آکوامارین در سنگ درمانی

در این مطلب ویژگی های سنگ درمانی آکوامارین بیان شده است. سنگ اکوامارین متعلق به گروه یاقوت­های کبود است. عنصری که به این سنگ رنگ می­ دهد، آهن است. این سنگ کانی مهم و خاص سنگ­های آتشفشانی است که در کشورهای برزیل، ماداگاسکار  و کشورهای اتحاد جماهیر شوروی سابق یافت می ­شود. برای آشنایی بیشتر با سنگ درمانی، اینجا را ببینید.

آکوامارین
آکوامارین

تاثیر بر بدن انسان

این سنگ مخصوص بیماری­های مجرای تنفسی، برونشیت و ناراحتی­های ناحیه ریه و گردن است. ما را در برابر سرماخوردگی و التهاب حنجره حمایت می­کند و تارهای صوتی را تقویت می­کند. اکوامارین باعث تقویت قلب می­شود و از انفارکتوس عضله ­های قلبی جلوگیری می­کند. همچنین سیستم دفاعی در بدن و غده تیموس را قوت می­بخشد. این سنگ برای آلرژی­ها و حساسیت­ هایی که باعث ریزش اشک در چشم­ها می­شوند مؤثر است و همینطور برای اعصاب، غده تیرویید، لنف و بیماری­های خونی استفاده می­شود.

تاثیر بر روان و روح

اکوامارین قدرت بیان و هوش را افزایش می­دهد و بسیار برای هنرپیشگان، موسیقی ­دان­ها و غیره موثر می­باشد و آنها را در کارشان همراهی می­کند.

نشان طالع بینی

این سنگ تحت صورت­های فلکی دلو، ماهی، میزان و جوزا قرار دارد.

محل چاکرا

این سنگ برای به کار بردن در چاکراهای گردن و حلق سفارش شده است.

خصوصیات

اگر شما از حساسیت­های پوستی رنج می­برید، باید اکوامارین را در یک لیوان، که در آن یک سوم آب گوارا ریخته شده قرار دهید و بعد بگذارید پوست شما در طی یک شب با این آب خیس بماند. می­توانید در روز چند بار این عمل را تکرار کنید. اما لازم است که روی محل­های حساس و عفونی را به هیچ عنوان مالش ندهید.

فروش و نگهداری

این سنگ در بازار فروش به شکلهای نتراشیده، صیقلی، گردنبند و جواهر یافت می­شود. اگر شما از آن برای شستشو استفاده می­کنید، بهتر است هر روز آن را تخلیه کنید. اگر به صورت گردنبند از آن استفاده می­کنید فقط کافیست هر چهار روز یک بار آن را بشویید. برای اکوامارین اشعه خورشید نیز لازم است و این بخاطر این است که شما شارژ دوباره سنگ را فراموش نکنید.

مطالب فوق برگرفته از کتاب سنگ درمانی، نوشته Schaufelberger و Landerherr به ترجمه  فرحناز ثنایی موحد است. نایریکا، سنگ درمانی را تایید یا رد نمی کند. این مطالب صرفا جهت آگاهی شما ارایه شده است.

یک دیدگاه بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی با * نشان گذاری شده اند